Super Smash 2024-21 Programı, Fikstür, Zaman Çizelgesi, Mekanlar ve Takımlar
Yeni Zelanda'nın önde gelen Twenty20 turnuvası Super Smash, 24 Aralık 2024'de başlayacak. Ligin idaresi olan Yeni Zelanda Cricket, Super Smash 2024-21 programının tamamını yayınladı. Super Smash fikstürü 32 maça çıkacak ve 13 Şubat 2024'de finalle sonuçlanacak.
Super Smash T20'nin on altıncı sezonunda ligde 30 maç ve ardından playofflar olacak. Turnuvanın son şampiyonu Wellington ile Auckland arasında Basin Reserve, Wellington'da oynanacak açılış maçı.
takımlar
Turnuvaya toplam altı takım katılıyor ve takımlar:
- Auckland Asları
- Canterbury Kralları
- Merkez Geyikler
- Knights
- Otago Volt
- Wellington Ateş Kuşları
Mekanları
Super Smash T20 2024-21'in dokuz mekanda oynanması planlanıyor.
Yer | Takımı |
McLean Parkı, Napier | Merkez Geyikler |
Eden Park Dış Oval, Auckland | Auckland Asları |
Hagley Ovali, Christchurch | Canterbury Kralları |
Seddon Parkı, Hamilton | Knights |
Havza Rezervi, Wellington | Wellington Ateş Kuşları |
Otago Oval Üniversitesi, Dunedin | Otago Volt |
Pukekura Parkı, Yeni Plymouth | Merkez Geyikler |
Molyneux Parkı, Alexandra | Otago Volt |
Bay Oval, Maunganui Dağı | Knights |
oluşturulan
Turnuva, elemeler ve final maçlarının ardından eleme usulü şeklinde oynanacak. Lig aşamasındaki her takım, diğer takımlara karşı iki kez oynayacak ve en iyi takımlara doğrudan finale kalabilmek için, ikinci ve üçüncü sıradaki takım ise eleme oynamak için finale çıkacak.
Super Smash 2024-21 Programı
İşte Super Smash 2024-21'in tarih, saat ve mekanlarıyla birlikte tam programı:
Wellington Blaze vs Auckland Hearts
10am
24 Aralık Perşembe
Havza Rezervi, Wellington
Wellington Firebirds - Auckland Aces
1: 30pm
24 Aralık Perşembe
Havza Rezervi, Wellington
Merkez Hinds ve Wellington Blaze
3: 30pm
Paz 27 Aralık
McLean Parkı, Napier
Merkez Stags v Wellington Firebirds
7pm
Paz 27 Aralık
McLean Parkı
Otago Sparks ve Auckland Kalpleri
12: 30pm
Mon 28 Ara
Molyneux Parkı, Alexandra
Otago Volts v Auckland Asları
4pm
Mon 28 Ara
Molyneux Parkı, Alexandra
Otago Sparks ve Canterbury Büyücüler
12: 30pm
29 Aralık Salı
Molyneux Parkı, Alexandra
Otago Volts vs Canterbury Kings
4pm
29 Aralık Salı
Molyneux Parkı, Alexandra
Merkez Hinds v Kuzey Ruhu
10am
Çarşamba 30 Ara
Pukekura Parkı, Yeni Plymouth
Merkez Geyikler ve Şövalyeler
1: 30pm
Çarşamba 30 Ara
Pukekura Parkı, Yeni Plymouth
Central Hinds - Auckland Hearts
10am
31 Aralık Per
Pukekura Parkı, Yeni Plymouth
Central Stags - Auckland Aces
1: 30pm
31 Aralık Per
Pukekura Parkı, Yeni Plymouth
Kuzey Ruhu ve Wellington Blaze
3: 30pm
1 Ocak Cum
Bay Oval, Tauranga
Şövalyeler ve Wellington Ateş Kuşları
7pm
1 Ocak Cum
Bay Oval, Tauranga
Kuzey Ruhu ve Otago Sparks
3: 30pm
2 Ocak Cmt
Bay Oval, Tauranga
Şövalyeler ve Otago Volt
7pm
1 Ocak Cum
Bay Oval, Tauranga
Auckland Hearts - Canterbury Magicians
11:30am
3 Ocak Paz
Eden Park dış oval, Auckland
Auckland Aces - Canterbury Kings
3pm
3 Ocak Paz
Eden Park dış oval, Auckland
Kuzey Ruhu - Merkez Hinds
3: 30pm
4 Ocak Pzt
Seddon Parkı, Hamilton
Şövalyeler v Merkez Geyikler
7pm
4 Ocak Pzt
Seddon Parkı, Hamilton
Otago Sparks - Central Hinds
11:30am
8 Ocak Cum
Otago Oval Üniversitesi, Dunedin
Otago Volts v Merkezi Geyikler
3pm
8 Ocak Cum
Otago Oval Üniversitesi, Dunedin
Wellington Blaze - Kuzey Ruhu
11:30am
9 Ocak Cmt
Havza Rezervi, Wellington
Wellington Firebirds v Şövalyeler
3pm
9 Ocak Cmt
Havza Rezervi, Wellington
Canterbury Magicians - Central Hinds
3: 30pm
10 Ocak Paz
Hagley Ovali, Christchurch
Canterbury Kings - Merkez Stags
7pm
10 Ocak Paz
Hagley Ovali, Christchurch
Canterbury Magicians - Auckland Hearts
3: 30pm
11 Ocak Pzt
Hagley Ovali, Christchurch
Canterbury Kings - Auckland Aces
7pm
11 Ocak Pzt
Hagley Ovali, Christchurch
Otago Sparks ve Wellington Blaze
11:30am
14 Ocak Per
Otago Oval Üniversitesi, Dunedin
Otago Volts ve Wellington Ateş Kuşları
3pm
14 Ocak Per
Otago Oval Üniversitesi, Dunedin
Canterbury Kings v Şövalyeler
3: 30pm
15 Ocak Cum
Hagley Ovali, Christchurch
Canterbury Magicians v Kuzey Ruhu
7pm
15 Ocak Cum
Hagley Ovali, Christchurch
Canterbury Kings - Wellington Firebirds
11am
16 Ocak Cmt
Hagley Ovali, Christchurch
Canterbury Magicians - Wellington Blaze
2: 30pm
16 Ocak Cmt
Hagley Ovali, Christchurch
Auckland Hearts - Kuzey Ruhu
11:30am
17 Ocak Paz
Eden Park Dış Oval, Auckland
Auckland Aslar v Şövalyeler
3pm
17 Ocak Paz
Eden Park Dış Oval, Auckland
Merkez Hinds v Otago Sparks
12: 30pm
18 Ocak Pzt
Pukekura Parkı, Yeni Plymouth
Merkezi Geyikler ve Otago Volts
4pm
18 Ocak Pzt
Pukekura Parkı, Yeni Plymouth
Kuzey Ruhu ve Canterbury Büyücüleri
3: 30pm
21 Ocak Per
Seddon Parkı, Hamilton
Şövalyeler ve Canterbury Kings
7pm
21 Ocak Per
Seddon Parkı, Hamilton
Auckland Hearts - Central Hinds
11:30am
23 Ocak Cmt
Eden Park Dış Oval, Auckland
Auckland Aces - Central Stags
3pm
23 Ocak Cmt
Eden Park Dış Oval, Auckland
Wellington Blaze ve Otago Sparks
11:00am
24 Ocak Paz
Havza Rezervi, Wellington
Wellington Firebirds ve Otago Geyikler
2: 30pm
24 Ocak Paz
Havza Rezervi, Wellington
Wellington Blaze - Canterbury Büyücüler
11:30am
25 Ocak Pzt
Havza Rezervi, Wellington
Wellington Firebirds - Canterbury Kings
3pm
25 Ocak Pzt
Havza Rezervi, Wellington
Şövalyeler v Auckland Asları
3: 30pm
29 Ocak Cum
Seddon Parkı, Hamilton
Northern Spirit - Auckland Hearts
7pm
29 Ocak Cum
Seddon Parkı, Hamilton
Canterbury Magicians - Otago Sparks
3: 30pm
30 Ocak Cmt
Hagley Ovali, Christchurch
Canterbury Kings - Otago Volt
7pm
30 Ocak Cmt
Hagley Ovali, Christchurch
Wellington Blaze - Central Hinds
11am
31 Ocak Paz
Havza Rezervi, Wellington
Wellington Firebirds v Merkez Geyikler
2: 30pm
31 Ocak Paz
Havza Rezervi, Wellington
Şubat 2024
Auckland Aces - Otago Volts
11:30am
Mon 1 Şub
Eden Park Dış Oval, Auckland
Auckland Hearts ve Otago Sparks
3pm
Mon 1 Şub
Eden Park Dış Oval, Auckland
Central Hinds ve Canterbury Büyücüleri
3: 30pm
5 Şubat Cum
McLean Parkı, Napier
Central Stags - Canterbury Kings
7pm
5 Şubat Cum
McLean Parkı, Napier
Otago Sparks - Kuzey Ruhu
11:30am
Sat 6 Şub
Otago Oval Üniversitesi, Dunedin
Otago Volts v Şövalyeler
3pm
Sat 6 Şub
Otago Oval Üniversitesi, Dunedin
Auckland Aces - Wellington Firebirds
11:30am
Paz 7 Şub
Eden Park Dış Oval, Auckland
Auckland Hearts - Wellington Blaze
3pm
Paz 7 Şub
Eden Park Dış Oval, Auckland
ELİMASYON FİNAL
TBC
Prş 11 Şub
Ev sahibi kadın takımı ikinci bitirir*
BÜYÜK FİNAL
TBC
Sat 13 Şub
Wellington Firebirds 2024-2024 sezonunun son şampiyonu olurken, Auckland Aces turnuvanın en başarılı takımı.