Platy hráčov AS Rím 2024-22

Associazione Sportiva Roma aka AS Rím, bežne označovaný ako Rím, skončil v minulej sezóne v sérii A na 5. mieste. V tejto sezóne po 19 zápasoch Serie A nazbieral taliansky profesionálny futbalový klub zatiaľ 37 bodov a je na 3. mieste za AC Miláno a Interom Miláno a tesne za ním je obhajca šampióna Juventus. Hráčom AS Rím sa zvýšili platy na sezónu 2024 a mzdové náklady klubu sa vyšplhali na 112 miliónov eur.

Klub je tiež prezývaný Giallorossi (žltý a červený) a bol založený v roku 1927 so sídlom v Ríme, vyhral tri tituly Serie A, deväť titulov Coppa Italia a dva tituly Supercoppa Italiana. Ale čo sa týka európskych súťaží, klub sa dostal len do finále Superpohára UEFA a Európskeho pohára UEFA.