Rozpis Majstrovstiev sveta vo futbale žien 2019: Kompletný zoznam zápasov, dátumy zápasov a tímy
Horúčka z majstrovstiev sveta mužov 2018 ešte nepoľavila a všetci futbaloví fanúšikovia sú pripravení zažiť ďalšiu veľkú udalosť, majstrovstvá sveta žien 2019. Turnaj sa má začať 7. júna 2019 a skončiť 7. júla 2019 a bude trvať miesto vo Francúzsku. Je to prvýkrát, čo táto krajina hostí Majstrovstvá sveta vo futbale žien a tretia európska krajina, ktorá tak urobila. Pred súťažou je tu všetko, čo potrebujete vedieť – rozpis majstrovstiev sveta žien 2019, plán zápasov, dátumy zápasov a tímy.
Ôsmy ročník Majstrovstiev sveta vo futbale žien je svedkom 24 tímov, ktoré súperia o najväčší futbalový turnaj. Obhajkyne titulu Spojené štáty americké vyhrali posledný ženský svetový pohár v roku 2015.
Aké tímy sú na Majstrovstvách sveta žien 2019?
Do finálového turnaja sa kvalifikovalo celkom 24 tímov a prostredníctvom žrebovania boli všetky tímy rozlosované do šiestich skupín po štyri tímy.
SKUPINA A Francúzsko (svetové poradie: 4), Južná Kórea (14), Nórsko (12), Nigéria (38)
SKUPINA B Nemecko (2), Čína (16), Španielsko (13), Južná Afrika (49)
SKUPINA C Austrália (6), Brazília (10), Taliansko (15), Jamajka (53)
SKUPINA D Anglicko (3), Japonsko (7), Škótsko (20), Argentína (37)
SKUPINA E Kanada (5), Holandsko (8), Kamerun (46), Nový Zéland (19)
SKUPINA F USA (1), Švédsko (9), Čile (39), Thajsko (34)
Program Majstrovstiev sveta vo futbale žien 2019: Kompletné rozpisy, dátumy zápasov
FIFA Women's World 2019 odštartuje, keď sa Francúzsko postaví proti Južnej Kórei v úvodnom zápase súťaže na štadióne Le Parc des Princes v Paríži.
Víťaz a druhý z každej skupiny postúpia do osemfinále a štyri najlepšie tímy na treťom mieste postúpia do osemfinále.
Majstrovstvá sveta žien 2019 sa budú konať na 10 rôznych miestach v deviatich rôznych mestách vo Francúzsku. Finále Svetového pohára žien 2019 sa uskutoční 7. júla 2019 v Report Parc Olympique Lyonnais, Lyon.
Majstrovstvá sveta 2019, skupina A, program a plán zápasov
dátum | Hra | čas (Spojené kráľovstvo) | Miesto |
---|---|---|---|
júna 7 | Francúzsko vs Južná Kórea | 8pm | Parc des Princes, Paríž |
júna 8 | Nórsko vs Nigéria | 2pm | Stade Auguste-Delaune, Reims |
júna 12 | Nigéria vs Južná Kórea | 2pm | Štadión Álp, Grenoble |
júna 12 | Francúzsko vs Nórsko | 8pm | Allianz Riviera, Nice |
júna 17 | Nigéria vs Francúzsko | 8pm | Roazhon Park, Rennes |
júna 17 | Južná Kórea vs Nórsko | 8pm | Stade Auguste-Delaune, Reims |
Majstrovstvá sveta 2019, skupina B, program a plán zápasov
dátum | Hra | čas (Spojené kráľovstvo) | Miesto |
---|---|---|---|
júna 8 | Španielsko vs Južná Afrika | 5pm | Stade Oceane, Le Havre |
júna 8 | PR Nemecko vs Čína | 8pm | Roazhon Park, Rennes |
júna 12 | Nemecko vs Španielsko | 5pm | Stade du Hainaut, Valenciennes |
júna 13 | PR Južná Afrika vs Čína | 8pm | Parc des Princes, Paríž |
júna 17 | Južná Afrika vs Nemecko | 5pm | Stade de la Mosson, Montpellier |
júna 17 | PR Čína vs Španielsko | 5pm | Stade Oceane, Le Havre |
Majstrovstvá sveta 2019, skupina C, program a rozpis zápasov
dátum | Hra | čas (Spojené kráľovstvo) | Miesto |
---|---|---|---|
júna 9 | Austrália vs Taliansko | 12pm | Stade du Hainaut, Valenciennes |
júna 9 | Brazília vs Jamajka | 2: 30pm | Štadión Álp, Grenoble |
júna 13 | Austrália vs Brazília | 5pm | Mosson Stadium, Montpellier |
júna 14 | Jamajka vs Taliansko | 8pm | Štadión Augusta Delauna, Reims |
júna 18 | Jamajka vs Austrália | 8pm | Štadión Álp, Grenoble |
júna 18 | Taliansko vs Brazília | 8pm | Stade du Hainaut, Valenciennes |
Majstrovstvá sveta 2019, skupina D, program a zápasy
dátum | Hra | čas (Spojené kráľovstvo) | Miesto |
---|---|---|---|
júna 9 | Anglicko vs Škótsko | 5pm | Allianz Riviera, Nice |
júna 10 | Argentína vs Japonsko | 5pm | Parc des Princes, Paríž |
júna 14 | Japonsko vs Škótsko | 2pm | Roazhon Park, Rennes |
júna 14 | Anglicko vs Argentína | 5pm | Stade Oceane, Le Havre |
júna 19 | Japonsko vs Anglicko | 8pm | Allianz Riviera, Nice |
júna 19 | Škótsko vs Argentína | 8pm | Stade du Hainaut, Valenciennes |
Majstrovstvá sveta 2019, skupina E, program a zápasy
dátum | Hra | čas (Spojené kráľovstvo) | Miesto |
---|---|---|---|
júna 10 | Kanada vs Kamerun | 8pm | Stade de la Mosson, Montpellier |
júna 11 | Nový Zéland vs Holandsko | 2pm | Stade Oceane, Le Havre |
júna 15 | Holandsko vs Kamerun | 5pm | Stade du Hainaut, Valenciennes |
júna 15 | Kanada vs Nový Zéland | 8pm | Stade des Alpes, Grenoble |
júna 20 | Holandsko vs Kanada | 5pm | Stade Auguste-Delaune, Reims |
júna 20 | Kamerun vs Nový Zéland | 5pm | Stade de la Mosson, Montpellier |
Majstrovstvá sveta 2019, skupina F, program a rozpis zápasov
dátum | Hra | čas (Spojené kráľovstvo) | Miesto |
---|---|---|---|
júna 11 | Čile vs Švédsko | 5pm | Roazhon Park, Rennes |
júna 11 | USWNT vs Thajsko | 8pm | Stade Auguste-Delaune, Reims |
júna 16 | USWNT vs Čile | 2pm | Parc des Princes, Paríž |
júna 16 | Švédsko vs Thajsko | 5pm | Allianz Riviera, Nice |
júna 20 | Švédsko vs USWNT | 8pm | Stade Oceane, Le Havre |
júna 20 | Thajsko vs Čile | 8pm | Roazhon Park, Rennes |