Zdravotná aktualizácia Christiana Eriksena: Po kolapse počas zápasu Euro 2024 je teraz stabilný

Zdravotná aktualizácia Christiana Eriksena: Teraz je v stabilizovanom stave po kolapse počas prvého polčasu zápasu Dánsko proti Fínsku Euro 2024.

Keď prebiehal prvý zápas skupiny B, Dánsko proti Fínsku na Euro 2024, svet bol svedkom šokujúceho incidentu, keď dánsky stredopoliar a hviezda Interu Miláno Christian Eriksen skolaboval počas prvého polčasu pri postrannej čiare.

Incident sa stal v 43rd minúte prvého polčasu, keď Dánsko dostalo vhadzovanie. Keď Christian Eriksen prišiel na hod, náhle sa zrútil na zem. Dánski hráči, rozhodca Anthony Taylor okamžite privolal lekársku pomoc. Fanúšikovia a hráči oboch tímov zostali v slzách, keď si vážnosť situácie vybrala svoju daň.

Dánski hráči obkľúčili Eriksena, aby mu poskytli súkromie, kým prebiehalo jeho ošetrenie na ihrisku. Kapitán Dánska Simon Kjaer sa postaral o to, aby Eriksen neprehltol jazyk, keď ležal v bolestiach.

Situácia sa zdala byť horšia, keďže Eriksena okamžite previezli do nemocnice. UEFA vydala vyhlásenie, v ktorom uviedla, že zápas bol odložený.

PREČÍTAJTE SI: Slávni športovci, ktorí zomreli na ihrisku pri hraní športu

Fanúšikovia a hráči z celého sveta posielali Eriksenovi a dánskemu tímu správy nádeje, sily a súcitu. Všetci sa modlili, aby sa Eriksen vrátil do vedomia a prebral sa. Fínski a dánski fanúšikovia na štadióne skandovali Eriksenovo meno na znak podpory.

Christian Eriksen Health Update: Dobrá správa, darí sa mu dobre

Eriksenov zdravotný stav je po hrozných zdravotných problémoch stabilizovaný. Hráč je pri vedomí a reaguje na lekársky tím v nemocnici. Po potvrdení zdravotného stavu Eriksena sa v Kodani pokračovalo v hre, keď obe strany opäť vstúpili na ihrisko.

Fínsko vyhralo zápas 1:0, keď Pohjanpalo strelil jediný gól zápasu, ale neoslavovalo s ohľadom na situáciu, ktorá sa práve stala. Eriksen bol vyhlásený za muža zápasu. Všetci dúfajú a želajú Christianovi Eriksenovi skoré uzdravenie.