Víťazi, nominovaní a podrobnosti o hlasovaní World MMA Awards 2024
Zoznam víťazov World MMA Awards 2024: Boli zverejnení nominanti 13. ročníka cien zmiešaných bojových umení 2024. Hlasovacie linky sú otvorené a fanúšikovia môžu hlasovať do 8. septembra 2024. Miesto udeľovania cien ešte nebolo rozhodnuté.
Existuje celkom 22 kategórií, ako napríklad bojovníčka roka, bojovníčka roka, medzinárodná bojovníčka roka. Tu sú nominanti na World MMA Awards 2024 zo všetkých 22 ocenení.
Nominácie na World MMA Awards 2024
Charles 'Mask' Lewis mužský bojovník roka
- Kamaru Usman
- Brandon Moreno
- Jaroslav Amosov
- charles Olivira
- Ján Blachowicz
Bojovníčka roka
- Mackenzie Dern
- Kayla Harrisonová
- Valentina Ševčenko
- Rose Namajunas
- Manon Fiorot
Prelomový bojovník roka
- Chamzat Šimajev
- Jiří Procházka
- Brandon Moreno
- Jaroslav Amosov
- Kevin Holland
Medzinárodný bojovník roka
- Vadim Nemkov
- Izrael Adesanya
- Jaroslav Amosov
- Robert Whittaker
- Ján Blachowicz
Boj roka
- Paul Daley vs. Sabah Homasi (Bellator 257)
- Edson Barboza vs. Shane Burgos (UFC 262)
- Deiveson Figueiredo vs. Brandon Moreno I (UFC 256)
- Jiří Procházka vs. Dominick Reyes (UFC na ESPN 23)
- Santiago Ponzinibbio vs. Miguel Baeza (UFC na ESPN+ 47)
Knokaut roka
- Joaquin Buckley vs. Impa Kasanganay (UFC na ESPN+ 37 cez spätný kop)
- Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal (UFC 261 vis punch)
- Cory Sandhagen vs. Frankie Edgar (FUFC na ESPN+ 42 cez lietajúce koleno)
- Shane Burgos vs. Edson Barboza (UFC 262 cez úder)
- Mamed Khalidov vs. Scott Askham (KSW 55 cez letiaci prepínač)
Podanie roka
- AJ McKee vs. Darrion Caldwell (Bellator 253 cez kľuku na krku)
- Paul Craig vs. Jamahal Hill (UFC 264 cez armbar/trojuholník)
- Jimmy Flick vs. Cody Durden (UFC na ESPN+ 41 cez lietajúci trojuholník)
- Anthony Hernandez vs. Rodolfo Vieira (UFC 258 cez gilotínu)
- Khabib Nurmagomedov vs. Justin Gaethje (UFC 254 cez trojuholník)
Comeback roka
- Paul Daley vs. Sabah Homasi (Bellator 257)
- Thanh le vs. Martin Nguyen (ONE: Inside the Matrix)
- Sean Strickland (kariéra)
- Rose Namajunas (kariéra)
- Charles Oliviera vs. Michael Chandler (UFC 262)
Rozruch roka
- Adriano Moraes vs. Demetrious Johnson (ONE na TNT 1)
- Shana Dobson vs. Mariya Agapova (UFC na ESPN 15)
- Clay Collard vs. Anthony Pettis (PFL 2024 č. 1)
- Ok Rae Yoon vs. Eddie Alvarez (ONE na TNT 4)
- Anthony Hernandez vs. Rodolfo Vieira (UFC 258)
Tréner roka Shawn Tompkins
- Eric Nicksick
- Henri Hooft
- Mike Brown
- Trevor Wittman
- Jason Parillo
Tréner roka
- Phil Daru
- Sam Calavitta
- Jordan Sullivan
- Chase Cichos
- Bo Sandoval
Telocvičňa roka
- Americký špičkový tím
- Mestský kickbox
- Elevation Fight Team
- RVCA
- Sanford MMA
Rozhodca roka
- Herb dekan
- Dan Miragliotta
- mark Smith
- Jason Herzog
- Marc Goddard
Ringcard Dievča roka
- Arianny Celeste
- Luciana Andradeová
- Brookliyn Wren
- Brittney Palmer
- Kasia Motloch Kejsi
Vedúci muž roka
- Dana White
- Ed Soares
- Mohamed Shahid
- Dizajnová biela
- Scott Coker
Najlepšia propagácia roka
- Bellator mma
- LFA
- Statečná bojová federácia
- Bojovníci SAE
- UFC
Osobnosť roka
- Jon Anik
- Daniel Cormier
- Joe Rogan
- Laura Sanko
- Chael Sonnen
Analytik roka
- Robin Black
- Michal bisping
- Paul Felder
- Dan Hardy
- John McCarthy
MMA novinár roka
- John Morgan
- Shaheen Al-Shatti
- Brett Okamoto
- Ariel Helwani
- Oscar Willis
Najlepšie programovanie MMA
- Ranný Kombat
- Séria Contender od Dana White
- DC a Helwani
- JRE MMA show
- UFC Embedded
MMA mediálny zdroj roka
- Mac Life
- BT Sport
- ESPN-MMA
- MMA Boj
- MMA feťák
Bojovný duch roka
- Súcit: Khabib Nurmagomedov (Prepnuté na trojuholník z ramena, aby sa predišlo trápeniu rodičov Justina Gaethjeho)
- Zotavenie: Terrance McKinney (prekonal drogovú závislosť a blízkosť smrti a urobil víťazný debut)
- Vytrvalosť: Brandon Moreno (opätoval po tom, čo bol vyrezaný a stal sa prvým mexickým šampiónom UFC)
- Charita: Dustin Poirier (Príspevok miestnej komunite v Louisiane a The Good Fight Foundation)
- Vedenie: Dana White (Made Fight Island skutočný, keď všetky športy boli mimo a prestali kvôli Covid-19)