Top 10 najhorúcejších plavkýň na svete všetkých čias

Plávanie je jedným z najznámejších športov na svete. Neobmedzuje sa na žiadne pohlavie a rovnaké príležitosti pre mužov aj ženy športovci. Existuje mnoho plavkýň, ktoré sú známe z iných dôvodov, ako sú ich ocenenia v plávaní. Sú známe svojou krásou a horkosťou. Tu je zoznam 10 najhorúcejších plavkýň na svete.

10. Hanna-Maria Seppäläová

Zdroj: ess.fi

Je freestyle plavkyňou Fínska. Na majstrovstvách sveta vo vodnom športe v roku 100 v španielskej Barcelone získala titul majstra sveta na 2003 m voľný spôsob. Seppala začala plávať vo veku 3 rokov. Počas svojej kariéry prekonala viac ako 100 fínskych národných rekordov.

9. Amanda Beardová

Zdroj: bleacherreport.com

Na 9. mieste v zozname najhorúcejších plavkýň na svete je Amanda Beard. Je sedemnásobnou olympijskou medailistkou (dve zlaté, štyri strieborné, jedna bronzová). Celkovo získala na medzinárodných súťažiach 21 medailí. Američan tiež vyhral Americký plavec ocenenie roka dvakrát vo svojej kariére.

8. Laure Manaudou

Zdroj: leprogres.fr

Manaudou je francúzsky plavec na dôchodku. Mala medaily na olympiáde, európskom i svetovom šampionáte. Laure Manaudou bola tiež držiteľkou svetového rekordu v disciplínach voľný spôsob medzi 200 a 1500 metrov. Je považovaná za jednu z najhorúcejších plavkýň na svete.

7. Keri-Anne Payne

Zdroj: healthy-magazine.co.uk

Keri-Anne Payne je anglická plavkyňa. Plávať začala v 4 rokoch. Payne je špecialista na maratónske plávanie na voľnej vode a diaľkové plávanie voľným štýlom v bazéne. Anglický plavec je dvojnásobným majstrom sveta na 10 km na otvorenej vode a strieborným olympijským medailistom.

6. Flávia Delaroli

Zdroj: geeksoncoffee.com

Brazílska kráska je olympijskou medailistkou a držiteľkou národného rekordu. Je na šiestom mieste v rebríčku najhorúcejších plavkýň na svete. Posledné podujatie, na ktorom súťažila, boli v roku 6 na majstrovstvách sveta FINA v plávaní, kde skončila 2012. na 8 m voľný spôsob a 50. na 6×4 m voľný spôsob.

5. Bia a Branca Feres

Zdroj: zip.news

Na 5. pozícii je brazílske duo Bia a Branca Feres. Sú to jednovaječné dvojčatá a začali trénovať plávanie a gymnastiku vo veku 3 rokov. Keď dovŕšili 7 rokov, začali so synchronizovaným plávaním. Sú tiež modelkami a objavili sa na množstve fotení.

4. Haley Cope

Je to bývalá americká plavkyňa. Haley Cope vyhrala olympijskú medailu a tiež držala svetový rekord. Na Letných olympijských hrách 2004 získala striebornú medailu, 8 medailí z majstrovstiev sveta a držala svetový rekord v znaku na 50 metrov.

3. Natalie Coughlin

Zdroj: si.com

Na 3. mieste zoznamu je krásna Natalie Coughlin. Na veľkých medzinárodných súťažiach získala celkovo 49 medailí. Natalie sa stala prvou americkou plavkyňou, ktorá vyhrala 6 medailí na jednej olympiáde, keď na letných olympijských hrách v roku 6 získala 2008 medailí. Okrem toho sa stala prvou ženou, ktorá vyhrala zlato na 100 m znak na dvoch po sebe nasledujúcich olympijských hrách.

2. Zsuzsanna Jakabos

Zdroj: swimswam.com

Na druhom mieste je maďarská kráska Zsuzsanna Jakabos. Zúčastnila sa viacerých olympiád, no nezískala žiadnu medailu. Napriek tomu, že nezískala medailu, získala pozornosť médií pre svoj očarujúci vzhľad a krásu.

1. Stephanie Riceová

Zdroj: facebook.com

Najkrajšou plavkyňou na svete je Stephanie Rice. Pochádza z Austrálie a na olympijských hrách získala tri zlaté medaily. Stephanie vyhrala v roku 2008 Telstra austrálskeho plavca roka, ako aj ocenenie Pacific Rim Swimmer of the Year. V roku 2014 odišla do plávania.