Mecze Mistrzostw Świata z największą liczbą bramek w historii

Bramki są stosunkowo trudne do zdobycia w meczach mistrzostw świata, ale po każdych 4 latach widzieliśmy niewiele meczów zakończonych dramatycznymi wynikami. W historycznych, niedawnych i bieżących wydarzeniach w Katarze byliśmy świadkami, jak narody popadały w thrash, a raczej mecze kończyły się wysokimi remisami.

W tym artykule przeanalizujemy niektóre z najwyżej punktowanych meczów mistrzostw świata na podstawie danych historycznych i najnowszych.

Ostatnie mecze z najlepszymi wynikami na Mistrzostwach Świata

Anglia 6-2 Iran: Katar 2024

Mistrzostwa Świata 2024 w Katarze przyniosły jedne z najlepszych meczów i niepokojów w historii turnieju. Doświadczenie obejmowało niektóre z gier o najwyższych wynikach.

Gracze, którzy postawili na różnorodność bramek, otrzymali swoje wygrane. Możesz także skorzystać z tzw aplikacja betway obstawiać wynik meczu pod względem liczby zdobytych bramek.

Three Lions rozpoczęli kampanię w Katarze od imponującej 6 bramek przeciwko Iranowi. Podopieczni Gary'ego Southgate strzelili po 3 gole w każdej połowie, podczas gdy Iran strzelił dwa gole w drugiej połowie, gdzie ostatni gol padł w dogrywce. Oto inne mecze, w których padnie co najmniej 7 bramek w turnieju.

• Portugalia vs Szwajcaria: 6-1
  • Hiszpania vs Kostaryka: 7-0

Argentyna 3 vs 4 Francja: Rosja 2018

W rosyjskim turnieju 7 odbyło się kilka meczów 2018-bramkowych, ale najbardziej godnym uwagi meczem jest starcie między Francją a Argentyną. Co ciekawe, mecz odbył się w 16/7 finału, w którym Messi i spółka zostali wyeliminowani przez drużynę, która zdobyła trofeum. Reszta z XNUMX thrillerów bramkowych dotyczyła:

• Anglia kontra Panama: 6-1
  • Belgia vs Tunezja: 5-2

Niemcy 7 vs 1 Brazylia: Brazylia 2014

Półfinały Mistrzostw Świata 2014 pomiędzy Niemcami a Brazylią spadły o ok Najgorsza porażka Brazylii, zwłaszcza na własnym boisku. Niemcy prowadzili zamieszki w pierwszej połowie, nie pozostawiając nic przypadkowi gospodarzom turnieju, którzy zdobyli gola pocieszenia dzięki Oscarowi.

To był kolejny zwycięski dzień dla użytkowników, którzy zaryzykowali po stronie niemieckiej, ponieważ szanse Europejczyka były dość korzystne. Innym meczem turniejowym z wysokimi wynikami, który przyniósł korzyści obstawiającym, było zwycięstwo Francji nad Szwajcarią 5:2.

Mecze mistrzostw świata z największą liczbą bramek w historii

Mecze z największą liczbą bramek sięgają 1900 roku. Niektóre mogą cię zaskoczyć.

12 goli - Austria vs Szwajcaria 7-5: Lozanna 1954

Austria i Szwajcarzy zajęli drugie miejsce w swoich grupach eliminacyjnych, odpowiednio pod Urugwajem i Anglią, dzięki czemu zostali dopasowani. Co ciekawe, Szwajcaria tylko dwukrotnie trafiła do siatki, podczas gdy Austria nie straciła bramki w fazie grupowej.

Każda drużyna miała strzelca hat-tricka na pierwszej połowie w swoim pojedynku, Theodora Wagnera (Austria) i Josefa Hügi (Szwajcaria). Są jedynymi graczami, którzy strzelili hat-tricka w tym samym meczu. Ostatni gol Austrii padł w 76. minucie po bramce Ericha Probsta.

11 bramek – różne mecze

• Węgry vs Salwador: 10-1 (Hiszpania 1982)
  • Węgry kontra Niemcy: 8-3 (Szwajcaria 1954)
  • Brazylia kontra Polska: 6-5 (1938)

Węgry kontra Salwador

Węgry stały się pierwszą drużyną, która strzeliła 10 bramek przeciwko Salwadorowi. W tym meczu grupowym Laszlo Kiss zdobył hat-tricka, podczas gdy dwaj pozostali gracze strzelili dwie bramki, co podniosło wynik do dwucyfrowych. Jedynego gola Salwadoru strzelił Luis Ramirez.

Węgry vs Niemcy

Występując wcześniej w 1954 roku, Węgry pokonały Niemcy Zachodnie 8:3 w Szwajcarii. Byli uważani za drużynę do pokonania wchodząc do turnieju, ponieważ byli świeżo po swoim Złoty medal igrzysk olimpijskich w 1952 r.

Udowodnili swój punkt w meczu, w którym Sandor Kocsis zdobył 4 bramki, zajmując drugie miejsce w meczu Pucharu Świata. Jednak 2-bramkowy mecz pomiędzy Szwajcarią a Austrią później pobił ten rekord.

Niemcy zrewanżują się w finale, pokonując Węgry 3:2.

Brazylia vs Polska

Rok 1938 był trzecią edycją światowego turnieju, kiedy to Brazylia i Polska dały nam pokaz, aby uczcić postęp imprezy. Południowoamerykanie przewyższyliby drużynę europejską 3 bramkami do 6, gdzie Ernst Willimowski strzelił imponujące 5 bramki pomimo przegranej. Był pierwszym, który strzelił 4 gole w meczu mistrzostw świata.

Mecz zakończyłby się remisem w normalnym czasie po wyrównującym golu Ernsta, ale polska strona przegrałaby po tym, jak Leonidas skompletował hat-tricka w dogrywce.

10 goli – Francja vs Paragwaj: 7:3 (Szwecja 1958)

Mistrzostwa Świata we Francji w 1958 roku są pamiętane głównie dlatego, że Tylko Fontaine zdobył w turnieju 13 bramek. Występ napastnika przydałby się w zwycięstwie nad Paragwajem z Ameryki Południowej.

Strzelił trzy ze swoich trzynastu, kiedy Francja trafiła do siatki 5 razy w drugiej połowie meczu fazy grupowej.

Oprócz najlepszego meczu i najlepszego strzelca w drużynie, drużyna zajęłaby doskonałe trzecie miejsce. Było to po porażce z Brazylią w półfinale.

9 bramek – różne drużyny

• Francja kontra Niemcy: 6-3 (Szwecja 1958)
  • Niemcy vs Turcja: 7-2 (Szwajcaria 1954)

Francja vs Niemcy

W kolejnym turnieju strona niemiecka była na przegranej pozycji w jednym z meczów z najwyższą liczbą punktów w historii. Tym razem było to w rękach wysoko punktowanej drużyny francuskiej z płodnym napastnikiem Fontaine.

Napastnik strzelił 4 gole w meczu, 2 w każdej połowie, a Yvon Douis i Raymond Kopa dodali po jednym golu. Niemcy strzelili gola i wyrównali mecz na 1:1, podczas gdy oba pozostałe gole padły pomiędzy dużym deficytem punktowym.

Niemcy vs Turcja

Niemcy zdobywają prawo do przechwalania się w naszym zestawieniu dzięki popisowemu 9-bramkowemu występowi na Mistrzostwach Świata w 1954 roku.

Max Morlock strzelił hat-tricka w starciu z 7 bramkami, a Han Schafer zdobył dwie bramki. Zespół kontrolował grę nawet po stracie goli na pocieszenie.

Inne mecze z 9 bramkami

• Węgry vs Korea Południowa: 9-0 (Szwajcaria 1954)
  • Jugosławia kontra Kongo: 9-0 (Niemcy 1974)

Wnioski

Punktacja w dawnych czasach jest stosunkowo wyższa niż w ostatnich turniejach. Jednak jasne jest, że możemy spodziewać się każdej możliwości dotyczącej bramek na mundialu. Ponieważ do końca mistrzostw świata 2024 pozostał jeszcze jeden mecz, Argentyna kontra Francja, możemy być świadkami kolejnego meczu z wysokimi wynikami.