Tidsplan for kunstneriske verdensmesterskap 2019, lag, direktesending, TV-kanal
Verdensmesterskapet i kunstnerisk gymnastikk 2019 begynner fra 4. oktober og vil vare til 13. oktober 2019. Hele turneringen vil bli holdt i Stuttgart, Tyskland. Dette blir femte gang Tyskland er vertskap for konkurransen. Totalt har 291 menn og 259 kvinner meldt seg på arrangementet. I forkant av konkurransen, her er planen for kunstneriske verdensmesterskap 2019, lag, direktesending og TV-kanal.
Det kunstneriske verdensmesterskapet 2019 er viktig for idrettsutøvere da konkurransen vil ha kvalifiseringsarrangement for Tokyo OL 2024. Alle lagene ser ut til å være blant de ni beste for å representere nasjonen sin ved OL i 2024.
Tidsplan for kunstneriske verdensmesterskap 2019
Åpningsseremonien for mesterskapet finner sted 03. oktober 2019. Nedenfor er den fullstendige planen for mesterskapene.
Dato | Session | Tid | inndelinger |
Torsdag oktober 3 | Åpningssermoni | ||
Fredag oktober 4 | Kvalifisering for kvinner | 9: 00 AM | Underavdeling 1 WAG |
11: 00 AM | Underavdeling 2 WAG | ||
1: 30 PM | Underavdeling 3 WAG | ||
3: 30 PM | Underavdeling 4 WAG | ||
6: 00 PM | Underavdeling 5 WAG | ||
8: 00 PM | Underavdeling 6 WAG | ||
Lørdag, oktober 5 | 9: 00 AM | Underavdeling 7 WAG | |
11: 00 AM | Underavdeling 8 WAG | ||
1: 30 PM | Underavdeling 9 WAG | ||
3: 30 PM | Underavdeling 10 WAG | ||
6: 00 PM | Underavdeling 11 WAG | ||
8: 00 PM | Underavdeling 12 WAG | ||
Søndag oktober 6 | Kvalifisering for menn | 10: 00 AM | Underavdeling 1 MAG |
1: 00 PM | Underavdeling 2 MAG | ||
4: 30 PM | Underavdeling 3 MAG | ||
7: 30 PM | Underavdeling 4 MAG | ||
Mandag oktober 7 | 10: 00 AM | Underavdeling 5 MAG | |
1: 00 PM | Underavdeling 6 MAG | ||
4: 30 PM | Underavdeling 7 MAG | ||
7: 30 PM | Underavdeling 8 MAG | ||
Tirsdag oktober 8 | Finale for kvinner | 2–30 | Topp 8 fra kvalifiseringen |
Onsdag oktober 9 | Lagfinale for menn | 1–45 | |
Torsdag oktober 10 | Kvinners individuelle rundefinale | 4–00 | Topp 24 fra kvalifiseringen |
Fredag oktober 11 | Individuell allround-finale for menn | 4–00 | |
Lørdag, oktober 12 | Apparatfinaler | 4–00 | MAG: Gulv, Pommel hest, Ringer |
WAG: Hvelv, Ujevne stenger | |||
Søndag oktober 13 | 1–00 | MAG: Hvelv, Parallelle stenger, Horisontal stenger | |
WAG: Balansebjelke, Gulv | |||
Avslutningsseremoni |
lag
Totalt 93 forbund har meldt seg på mesterskapet frem til september. Nedenfor er listen over de kunstneriske verdensmesterskapene 2019-lagene som har registrert seg i mesterskapet.
- Albania
- Algerie
- Angola
- Argentina
- Armenia
- Australia
- Østerrike
- Aserbajdsjan
- Belgia
- Hviterussland
- Bolivia
- Brasil
- Bulgaria
- Canada
- Caymanøyene
- Chile
- Kina
- Colombia
- Costa Rica
- Kroatia
- Cuba
- Kypros
- Tsjekkisk Republikk
- Danmark
- den dominikanske republikk
- Ecuador
- Egypt
- El Salvador
- Spania
- Finland
- Frankrike
- Storbritannia
- Georgia
- Tyskland
- Hellas
- Guatemala
- Hong Kong
- Ungarn
- Indonesia
- India
- Iran
- Irland
- Island
- Israel
- Italia
- Jamaica
- Jordan
- Japan
- Kasakhstan
- Sør-Korea
- Kuwait
- Latvia
- Litauen
- Luxembourg
- Marokko
- Malaysia
- Mexico
- mongolia
- Monaco
- Nederland
- Nigeria
- Norge
- New Zealand
- Panama
- Peru
- Filippinene
- Polen
- Portugal
- Nord-Korea
- Puerto Rico
- qatar
- Romania
- Sør-Afrika
- Russland
- Singapore
- Slovenia
- Serbia
- Sri Lanka
- Sveits
- Slovakia
- Sverige
- Syria
- Thailand
- Chinese Taipei
- Trinidad og Tobago
- tunisia
- Kalkun
- Ukraina
- Uruguay
- Forente Stater
- Usbekistan
- Venezuela
- Vietnam
Kunstneriske verdensmesterskap 2019 Live Stream, TV-kanal
Mesterskapet sendes på den offisielle YouTube-kanalen hvis den ikke er tilgjengelig i ditt land. Her er informasjonen om hvordan du kan se det kunstneriske verdensmesterskapet 2019 Live Stream og TV-kanal.
Abu Dhabi Sport: Bahrain, Iran, Irak, Kuwait, Libanon, Oman, Palestina, Qatar, Saudi-Arabia, Syria, De forente arabiske emirater, Jemen
Abu Dhabi Sports (kabel og satellitt): Algerie, Tsjad, Djibouti, Egypt, Jordan, Libya, Mauritania, Marokko, Somalia, Sudan, Tunisia
Arena Sport: Bosnia-Hercegovina, Kroatia, Kosovo, Makedonia, Montenegro, Serbia, Slovenia
ESPN International (høydepunkter): Anguilla, Antigua, Argentina, Aruba, Bahamas, Barbados, Barbuda, Bermuda, Bolivia, Bonaire, Cayman og alle de carebiske landene.
Eurosport Australia: Australia, Antarktis (Australian Antarctic Territory), Christmas Island, Cocos (Keeling) Islands, Heard Island, McDonald Islands, Norfolk Island
Galaxia SM: Nord-Korea, Sør-Korea
NBC Universal og NBC: Puerto Rico, De amerikanske jomfruøyene, USA
Supersport: Angola, Benin, Botswana, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Kapp Verde, Den sentralafrikanske republikk, Tsjad, Komorene, Den demokratiske republikken Kongo, Kongorepublikken, Djibouti, Ekvatorial-Guinea, Eritrea, Etiopia, Gabon, Gambia, Ghana, Guinea, Guinea Bissau , Elfenbenskysten, Kenya, Lesotho, Liberia, Madagaskar, Malawi, Mali, Mauritania, Mauritius, Mayotte, Mosambik, Namibia, Niger, Nigeria, Reunion, Rwanda, Sao Tome og Principe, Senegal, Seychellene, Sierra Leone, St. Helena, Somalia, Sør-Afrika, Sør-Sudan, Sudan, Swaziland, Tanzania, Togo, Uganda, Vest-Sahara, Zambia, Zimbabwe
STAR Sports India: Bangladesh, Bhutan, India, Maldivene, Nepal, Pakistan, Sri Lanka