T20 Blast 2019-program, kampoppsett, lag og spillerliste
England og Wales Cricket Board har annonsert tidsplanen for T20 Blast 2019 og kampoppsettet for 2019-utgaven av T20 cricketligaen. Vitality T20-eksplosjonen 2019 er den engelske T20 nasjonale ligaen som er satt til å begynne fra 18. juli 2019 og vil vare i over to måneder og totalt 133 kamper inkludert 126 ligakamper, fire kvartfinaler, to semifinaler og finaler.
Alle de 18 lagene som spiller i T20 Blast 2019 har blitt delt inn i to grupper- Sør og Nord. Konkurransen er administrert og drevet av ECB siden 2003. Konkurransen har fått nytt navn flere ganger på grunn av kommersielle årsaker, og nå heter den Vitality T20 Blast mens den tidligere var kjent av Natwest T20 Blast.
T20 Blast 2019-program, kampoppsett
England og Wales Cricket Board er administrator for Vitality T20 Blast 2019 og konkurransen spilles over hele England og Wales. Dette er en årlig konkurranse som begynner i juli og nylig har ECB annonsert T20 Blast Schedule for 2019-sesongen. Her er detaljene om T20 Blast 2019-kamper, tidsplan, timeplan med spillesteder og datoer.
Dato | Kampoppsett | Venue | Tid |
---|---|---|---|
18/07/19 | 1. Middlesex VS de 2. Nottingham VS Worcestershire 3. Glamorgan VS Somerset |
1. Lord's London 2. Trent Bridge, Nottingham 3. Sophia Gardens, Cardiff |
(1) 11:00 (IST) (2) 11:00 (IST) (3) 11:00 |
19/07/19 | 1.Durham VS Northamptonshire 2. Essex VS Surrey 3. Worcestershire mot Birmingham Bears 4. Gloucestershire mot Glamorgan 5. Hampshire VS Sussex 6. Yorkshire mot Nottinghamshire 7. Leicestershire VS Lancashire |
1. Emirates Riverside 2. Chelmsford 3. New Road Worcester 4. Cheltenham 5. Ageas Bowl 6. Emerald Headingley 7. Fischer Country Ground, Grace Road |
(1) 11:00 (2) 11:00 (3) 11:00 (4) 11:00 (5) 11:00 (6) 11:00 (7) 11:00 |
20/07/19 | 1. Kent VS Somerset 2. Derbyshire VS Yorkshire |
1.Canterbury 2. Chesterfield |
(1) 07:00 (2) 11:00 |
21/07/19 | 1. Lancashire VS Durham 2. Birmingham Bears VSLeicestershire 3. Hampshire VS Kent |
1. Emirates Old Trafford 2. Edgbaston 3. Ageas Bowl |
(1) 07:00 (2) 07:00 (3) 07:00 |
23/07/19 | 1. Birmingham Bears VSDerbyshire 2. Leicestershire VS Yorkshire 3. Surrey VS Middlesex |
1. Edgbaston 2. Fischer County Ground, Grace Road 3. Kia Oval |
(1) 11:00 (2) 11:00 (3) 11:00 |
24/07/19 | 1. Sussex VS Hampshire 2. Nottinghamshire VSNorthamptonshire |
1. Den 1. Central County Ground 2. Trent Bridge |
(1) 11:00 (2) 11:00 |
25/07/19 | 1. Yorkshire VS Lancashire 2. Gloucestershire VS Middlesex 3. Surrey VS Glamorgan |
1. Emerald Headingley 2. Cheltenham 3. Kia Oval |
(1) 10:00 (2) 11:00 (3) 11:00 |
26/07/19 | 1. Northamptonshire VSBirmingham bjørner 2. Somerset VS Hampshire 3. Leicestershire VS Durham 4. Lancashire VS Worcestershire 5. Kent VS Essex 6. Derbyshire VSNottinghamshire 7. Sussex VS Surrey 8. Glamorgan VS Middlesex |
1. Northampton 2. Cooper Associates County Ground 3. Fischer County Ground, Grace Road 4. Emirates Old Trafford) 5.Canterbury 6. The County Ground, Derby 7. Den 1. Central County Ground 8. Sophia Gardens, Cardiff |
(1) 11:00 (2) 11:00 (3) 11:00 (4) 11:00 (5) 11:00 (6) 11:00 (7) 11:00 (8) 11:00 |
27/07/19 | 1. Essex VS Gloucestershire 2. Nottinghamshire VSLeicestershire |
1. Chelmsford 2. Trent Bridge |
(1) 07:00 (2) 11:00 |
28/07/19 | 1. Worcestershire VS Durham 2. Somerset VS Sussex 3. Derbyshire VS Lancashire 4. Northamptonshire VSYorkshire |
1. Ny vei 2. Cooper Associates County Ground 3. The County Ground, Derby 4. Northampton |
(1) 07:00 (2) 07:00 (3) 07:00 (4) 07:00 |
20/07/19 | 1. Surrey VS Kent | 1. Kia Oval | (1) 11:00 |
31/07/19 | 1. Worcestershire VS Derbyshire 2.Durham VS Leicestershire |
1. Ny vei 2. Emirates Riverside |
(1) 10:00 (2) 11:00 |
01/08/19 | 1. Essex VS Hampshire 2. Middlesex VS Kent 3. Glamorgan VS Gloucestershire |
1. Chelmsford 2. Lord's London 3. Sophia Gardens, Cardiff |
(1) 11:00 (2) 11:00 (3)11:00 |
02/08/19 | 1. Yorkshire VS Worcestershire 2. Sussex VS Kent 3. Somerset VS Surrey 4. Northamptonshire VSDerbyshire 5. Gloucestershire VS Essex 6.Durham VS Lancashire 7. Hampshire VS Glamorgan 8. Nottinghamshire VSBirmingham bjørner |
1. Emerald Headingley) 2. Den 1. Central County Ground 3. Cooper Associates County Ground 4. Northampton 5. The Brightside Ground, Bristol 6. Emirates Riverside 7. Ageas Bowl 8. Trent Bridge |
(1) 11:00 (2) 11:00 (3) 11:00 (4) 11:00 (5) 11:00 (6) 11:00 (7) 11:00 (8) 11:00 |
03/08/19 | 1. Lancashire VSNottinghamshire | 1. Emirates Old Trafford | (1) 11:00 |
04/08/19 | 1. Kent VS Hampshire 2. Middlesex VS Somerset 3. Gloucestershire VS Sussex 4. Yorkshire VS Birmingham bjørner 5. Worcestershire VSLeicestershire |
1. Beckenham 2. Richmond 3. The Brightside Ground, Bristol 4. Emerald Headingley 5. Ny vei |
(1) 07:00 (2) 07:00 (3) 07:00 (4) 07:00 (5) 07:00 |
06/08/19 | 1. Sussex VS Glamorgan | 1. Den 1. Central County Ground | (1) 11:00 |
07/08/19 | 1. Gloucestershire VS Kent 2. Essex VS Somerset 3. Northamptonshire VS Durham 4. Leicestershire VS Birmingham bjørner |
1. The Brightside Ground, Bristol 2. Chelmsford 3. Northampton 4. Fischer County Ground, Grace Road) |
(1) 11:00 (2) 11:00 (3) 11:00 (4) 11:00 |
08/08/19 | 1. Middlesex VS Surrey | 1. Herrens | (1) 11:00 |
09/08/19 | 1. Lancashire VS Yorkshire 2. Derbyshire VS Durham 3. Glamorgan VS Essex 4. Hampshire VS Somerset 5. Surrey VS Gloucestershire 6. Sussex VS Middlesex 7. Birmingham Bears VSNottinghamshire 8. Leicestershire VSNorthamptonshire |
1. Emirates Old Trafford 2. The County Ground, Derby 3. Sophia Gardens, Cardiff 4. Ageas Bowl 5. Kia Oval 6. Den 1. Central County Ground 7. Edgbaston 8. Fischer County Ground, Grace Road |
(1) 11:00 (2) 11:00 (3) 11:00 (3) 11:00 (4) 11:00 (5) 11:00 (6) 11:00 (7) 11:00 (8) 11:00 |
10/08/19 | 1. Somerset VS Kent | 1. Cooper Associates County Ground | (1) 11:00 |
11/08/19 | 1.Durham VS Nottinghamshire 2. Worcestershire VSNorthamptonshire 3. Birmingham Bears VSLancashire 4. Middlesex VS Gloucestershire 5. Glamorgan VS Surrey 6. Yorkshire VS Derbyshire |
1. Emirates Riverside 2. Ny vei 3.) Edgbaston 4. TBC 5. Sophia Gardens, Cardiff 6. Emerald Headingley |
(1) 07:00 (2) 07:00 (3) 07:00 (4) 07:00 (5) 07:00 (6) 07:00 |
13/08/19 | 1. Gloucestershire VS Hampshire 2. Derbyshire VS Worcestershire |
1. The Brightside Ground, Bristol 2. The County Ground, Derby |
(1) 11:00 (2) 11:00 |
14/08/19 | 1. Essex VS Middlesex 2. Kent VS Glamorgan 3. Northamptonshire VSLancashire |
1. Chelmsford 2.Canterbury 3. Northampton |
(1) 11:00 (2) 11:00 (3) 11:00 |
15/08/19 | 1.Durham VS Worcestershire 2. Surrey VS Sussex 3. Derbyshire VS Leicestershire |
1. Emirates Riverside 2. Kia Oval 3. The County Ground, Derby |
(1) 11:00 (2) 11:00 (3) 11:00 |
16/08/19 | 1. Somerset VS Gloucestershire 2. Yorkshire VS Durham 3. Nottinghamshire VSDerbyshire 4. Northamptonshire VSLeicestershire 5. Lancashire VS Birmingham bjørner 6. Kent VS Sussex 7. Hampshire VS Surrey 8. Essex VS Glamorgan |
1. Cooper Associates County Ground 2. Emerald Headingley 3. Trent Bridge 4. Northampton 5. Emirates Old Trafford 6.Canterbury 7. Ageas Bowl 8. Chelmsford |
(1) 11:00 (2) 11:00 (3) 11:00 (4) 11:00 (5) 11:00 (6) 11:00 (7) 11:00 (8) 11:00 |
22/08/19 | 1. Sussex VS Essex 2. Middlesex VS Hampshire |
1. Den 1. Central County Ground 2. Herrens |
(1) 07:00 (2) 11:00 |
23/08/19 | 1. Kent VS Surrey 2.Durham VS Yorkshire 3. Birmingham Bears VSWorcestershire 4. Derbyshire VSNorthamptonshire 5. Leicestershire VSNottinghamshire 6. Gloucestershire VS Somerset |
1.Canterbury 2. Emirates Riverside 3. Edgbaston 4. The County Ground, Derby 5. Fischer County Ground, Grace Road 6. The Brightside Ground, Bristol |
(1) 11:00 (2) 11:00 (3) 11:00 (4) 11:00 (5) 11:00 (6) 11:00 |
24/08/19 | 1. Somerset VS Glamorgan 2. Middlesex VS Sussex |
1. Cooper Associates County Ground 2. Uxbridge |
(1) 07:00 (2) 11:00 |
25/08/19 | 1. Leicestershire VS Derbyshire 2. Hampshire VS Essex 3. Worcestershire VS Lancashire 4. Birmingham Bears VSNorthamptonshire 5. Nottinghamshire VS Yorkshire |
1. Fischer County Ground, Grace Road 2. Ageas Bowl 3. Ny vei 4. Edgbaston 5. Trent Bridge |
(1) 07:00 (2) 07:00 (3) 07:00 (4) 07:00 (5) 07:00 |
26/08/19 | 1. Glamorgan VS Sussex 2. Lancashire VS Derbyshire |
1. Sophia Gardens, Cardiff 2. Emirates Old Trafford |
(1) 07:00 (2) 07:00 |
27/08/19 | 1. Surrey VS Somerset 2.Durham VS Birmingham bjørner |
1. Kia Oval 2. Emirates Riverside |
(1) 11:00 (2) 11:00 |
28/08/19 | 1. Worcestershire VSNottinghamshire | 1. Ny vei | (1) 11:00 |
29/08/19 | 1. Kent VS Gloucestershire 2. Surrey VS Essex 3. Yorkshire VSNorthamptonshire 4. Hampshire VS Middlesex |
1.Canterbury 2. Kia Oval 3. Emerald Headingley 4. Ageas Bowl |
(1) 11:00 (2) 11:00 (3) 11:00 (4) 11:00 |
30/08/19 | 1. Glamorgan VS Hampshire 2. Nottinghamshire VS Durham 3. Lancashire VS Leicestershire 4. Somerset VS Middlesex 5. Sussex VS Gloucestershire 6. Birmingham Bears VSYorkshire 7. Essex VS Kent 8. Northamptonshire VSWorcestershire |
1. Sophia Gardens, Cardiff 2. Trent Bridge 3. Emirates Old Trafford 4. Cooper Associates County Ground 5. Den 1. Central County Ground 6. Edgbaston (7) Chelmsford (8) Northampton |
(1) 11:00 (2) 11:00 (3) 11:00 (4) 11:00 (5) 11:00 (6) 11:00 (7) 11:00 (8) 11:00 |
04/09/19 | TBC vs TBC, 1. kvartfinale | TBC, TBC | 11: 00PM |
05/09/19 | TBC vs TBC, 2. kvartfinale | TBC, TBC | 11: 00PM |
06/09/19 | TBC vs TBC, 3. kvartfinale | TBC, TBC | 11: 00PM |
07/09/19 | TBC vs TBC, 4. kvartfinale | TBC, TBC | 11: 00 PM |
21/09/19 | TBC vs TBC, 1. semifinale | Edgbaston, Birmingham | 03: 30 PM |
21/09/19 | TBC vs TBC, 2. semifinale | Edgbaston, Birmingham | 07: 00 PM |
21/09/19 | TBC vs TBC, finale | Edgbaston, Birmingham | 11: 00 PM |
Vitality T20 Blast 2019-lag
Den sjette utgaven av Vitality T20 Blast skal etter planen holdes fra 18. juli til 21. september 2019. T20 Blast 2019-lagene er delt inn i Northern og Southern Division.
Nei. | Lag navn |
---|---|
Northern Division | |
1. | Derbyshire Falcons |
2. | Durham Lions |
3 | Lancashire Lyn |
4. | Leicestershire-rever |
5. | Northamptonshire Steelbacks |
6. | Notts Outlaws (Nottinghamshire) |
7. | Birmingham Bears (Warwickshire) |
8. | Worcestershire Rapids |
9. | Yorkshire vikinger |
Southern Division | |
1. | Essex Eagles |
2. | Glamorgan |
3. | Gloucestershire |
4. | Hampshire |
5. | Kent Spitfires |
6. | Middlesex |
7. | Somerset |
8. | Surrey |
9. | Sussex Sharks |
T20 Blast 2019 Lagtroppen og spillerlisten
Nottinghamshire Outlaws Squad: Dan Christian (c), Jake Libby, Chris Nash, Steven Mullaney, Riki Wessels, Harry Gurney, Luke Fletcher, Matt Carter, Samit Patel, Tom Moores (wk), Ish Sodhi, Billy Root
Warwickshire Squad: Colin de Grandhomme, Ian Bell, Sam Hain, Jeetan Patel, Grant Elliott (c), Dominic Sibley, Tim Ambrose, Boyd Rankin, Olly Stone, Josh Poysden, Adam Hose, Will Rhodes, Oliver Hannon-Dalby
Leicestershire Foxes Squad: Colin Ackermann (c), Mohammad Abbas, Lewis Hill, Zak Chappell, Mark Cosgrove, Cameron Delport, Mohammad Nabi, Neil Dexter, Gavin Griffiths, Paul Horton, Callum Parkinson, Ben Raine, Rob Sayer, Tom Wells
Kent Spitfires Squad: Sam Billings (c), Daniel Bell-Drummond, Adam Milne, Alex Blake, Carlos Brathwaite, Joe Denly, Calum Haggett, Sean Dickson, Heino Kuhn, Harry Podmore, Imran Qayyum, Ivan Thomas
Gloucestershire Squad: Michael Klinger (c), Miles Hammond, George Hankins, Benny Howell, Ian Cockbain, Jack Taylor, Ryan Higgins, Chris Liddle, Graeme van Buuren, Gareth Roderick, Thisara Perera, David Payne, Liam Norwell, Matt Taylor, Thomas Smith
Essex Eagles Squad: Ryan Ten Doeschate (c), Adam Wheater (wk), Ravi Bopara, Varun Chopra, Matt Coles, Sa, Cook, Simon Harmer, Dan Lawrence, Jamie Porter, Matt Quinn, Neil Wagner, Tom Westley, Ashar Zaidi, Adam Zampa
Hampshire Squad: James Vince (c), Colin Munro, Lewis McManus, Sean Ervine, Chris Wood, Rilee Rossouw, Sam Northeast, Joe Weatherley, Gareth Berg, Ryan Stevenson, Liam Dawson, Kyle Abbott, Tom Alsop, Mujeeb Ur Rahman.
Yorkshire Vikings Squad: Steven Patterson (c), Gary Ballance, Matthew Fisher, Harry Brook, Tom Kohler-Cadmore, Adam Lyth, Jonathan Tattersall, Tim Bresnan, Jack Leaning, Azeem Rafiq, Jack Brooks, Ben Coad, Josh Shaw
Worcestershire Rapids Squad: Brett DOliveira (c), Martin Guptill, Joe Clarke, Callum Ferguson, Daryl Mitchell, Ben Cox, Dillon Pennington, Ross Whiteley, Ed Barnard, Luke Wood, Patrick Browne, George Rhodes, Andy Carter
Durham Jets Tropp: Tom Latham (c), Graham Clark, James Weighell, Ben Stokes, Paul Collingwood, Will Smith, Gareth Harte, Nathan Rimmington, Stuart Poynter, Ryan Pringle, Barry McCarthy, Chris Rushworth, Imran Tahir, Ben Whitehead
Northamptonshire Steelbacks Squad: Alex Wakely (c), Nathan Buck, Seekkuge Prasanna, Joshua Cobb, Steven Crook, Ben Duckett, Brett Hutton, Rory Kleinveldt, Richard Levi, Ben Sanderson, Charlie Thurston, Ricardo Vasconcelos, Graeme White
Sussex Sharks Squad: Luke Wright (c), Jofra Archer, Will Beer, Danny Briggs, Tom Bruce, Michael Burgess (wk), Laurie Evans, George Garton, Rashid Khan, Delray Rawlins, Ollie Robinson, Phil Salt, David Wiese
Middlesex-troppen: Dawid Malan (c), George Scott, Dwayne Bravo, Hilton Cartwright, Steve Eskinazi, James Fuller, Nick Gubbins, James Harris, Tom Helm, Ravi Patel, John Simpson, Nathan Sowter, Paul Stirling
Somerset Squad: Lewis Gregory (c), Tom Abell, Corey Anderson, Dominic Bess, Josh Davey, Steven Davies, Ben Green, Jamie Overton, James Hildreth, Johann Myburgh, Peter Trego, Roelof van der Merwe, Max Waller
Lancashire Lyn Tropp: Liam Livingstone (c), Karl Brown, Arron Lilley, Jordan Clark, James Faulkner, Steven Croft, Alex Davies, Keaton Jennings, Toby Lester, Joe Mennie, Graham Onions, Matthew Parkinson, Stephen Parry, Dane Vilas
Derbyshire Tropp: Gary Wilson (c), Ben Slater, Matthew Critchley, Matt McKiernan, Calum MacLeod, Wayne Madsen, Alex Hughes, Daryn Smit, Anuj Dal, Wahab Riaz, Hardus Viljoen, Lockie Ferguson, Safyaan Sharif, Ravi Rampaul
Surrey Squad: Jade Dernbach (c), Gareth Batty, Ryan Patel, Scott Borthwick, Rory Burns, Rikki Clarke, Matt Dunn, Ben Foakes, Will Jacks, Morne Morkel, Mathew Pillans, Ollie Pope, Jamie Smith, Freddie van den Bergh
Glamorgan Squad: Colin Ingram (c), Andrew Salter, Kiran Carlson, Graham Wagg, Craig Meschede, David Lloyd, Usman Khawaja, Lukas Carey, Timm van der Gugten, Shaun Marsh, Chris Cooke, Michael Hogan, Aneurin Donald, Ruaidhri Smith
T20 Blast 2019 spillesteder
Turneringen skal spilles fra 18. juli på forskjellige steder i England i henhold til T20 Blast 2019-planen. Her er alle de 23 spillestedene hvor det skal spilles kamper.
Nei | arenaer |
---|---|
1. | London – Lord's Ground |
2. | Nottingham-Trent Bridge bakken |
3. | Worcester- Ny veibane |
4. | Cheltenham - College-bane |
5. | Chester-Le-Street- Riverside Ground |
6. | Chelmsford- County Ground |
7. | Southampton- County Ground |
8. | Leeds- Headingley Ground |
9. | Leicester-Grace Road |
10. | Chesterfield - Queen's Park |
11 | Canterbury- St. Lawrence Ground |
12. | Manchester - Old Trafford Ground |
13. | Birmingham - Edgbaston Ground |
14. | Southampton - The Rose Bowl Ground |
15. | London - Kennington Oval Ground |
16. | Hove- Fylkesgrunn |
17. | Northampton- County Ground |
18. | Taunton- The Cooper Associates County Ground |
19. | Derby- County Ground |
20. | Bristol- County Ground |
21. | Beckenham - Kent County Cricket Ground |
22. | Uxbridge-Uxbridge Cricket Club Ground |
23. | Cardiff - Sophia Gardens |
Med utgivelsen av T20 Blast 2019-planen har ECB også kunngjort at billettsalgsinformasjon vil være tilgjengelig på deres offisielle nettside. Sky Sports for å kringkaste utvalgte kamper på Sky Sports Cricket og Sky Sports Main Event. I India, Star Sports å sende T20 Blast-kampene på TV.