Minden idők világának 10 legmenőbb női úszója

Az úszás a világ egyik leghíresebb sportja. Nem korlátozódik semmilyen nemre és esélyegyenlőségre mind a férfiak, mind női sportolók. Számos női úszó van, akik nem úszásbeli elismeréseik miatt híresek. Híresek szépségükről és melegségükről. Íme a világ 10 legmenőbb női úszójának listája.

10. Hanna-Maria Seppälä

Forrás: ess.fi

Finnország szabadfogású úszója. Világbajnoki címet szerzett 100 méteres gyorsúszásban a 2003-as vizes világbajnokságon a spanyolországi barcelonai világbajnokságon. Seppala 3 évesen kezdett úszni. Pályafutása során több mint 100 finn nemzeti rekordot döntött meg.

9. Amanda Beard

Forrás: bleacherreport.com

A világ legmenőbb női úszóinak listáján a 9. helyen Amanda Beard áll. Hétszeres olimpiai érmes (két arany, négy ezüst, egy bronz). Összesen 21 érmet nyert nemzetközi versenyeken. Az amerikai is nyert amerikai úszó pályafutása során kétszer az év díját.

8. Laure Manaudou

Forrás: leprogres.fr

Manaudou nyugdíjas francia úszó. Érmeket szerzett olimpián, Európa-bajnokságon és világbajnokságon. Laure Manaudou a 200 és 1500 méter közötti gyorsúszás világcsúcstartója is volt. A világ egyik legmenőbb úszójaként tartják számon.

7. Keri-Anne Payne

Forrás: egészséges-magazine.co.uk

Keri-Anne Payne angol úszó. 4 évesen kezdett úszni. Payne a maratoni nyíltvízi úszás és a hosszú távú szabadfogású medencés úszás specialistája. Az angol úszó kétszeres 10 km-es nyíltvízi világbajnok, olimpiai ezüstérmes.

6. Flávia Delaroli

Forrás: geeksoncoffee.com

A brazil szépség olimpiai érmes és országos rekorder. A világ legmenőbb női úszói között a 6. helyen áll. Utoljára a 2012-es FINA úszó-világbajnokságon vett részt, ahol 8 méteres gyorsúszásban 50., 6×4 méteres gyorsúszásban pedig 100. helyen végzett.

5. Bia és Branca Feres

Forrás: zip.news

Az 5. helyen a brazil duó áll Bia és Branca Feres. Egypetéjű ikrek, 3 évesen kezdtek úszni és tornázni. Amikor betöltötték a 7. életévét, elkezdték a szinkronúszást. Ők is modellek, és számos fotózáson szerepeltek.

4. Haley Cope

Egykori amerikai úszónő. Haley Cope olimpiai érmet nyert és világcsúcsot is tartott. A 2004-es nyári olimpián ezüstérmet nyert, 8 világbajnoki érmet, és világcsúcsot ért el 50 méteres hátúszásban.

3. Natalie Coughlin

Forrás: si.com

A lista 3. helyén a gyönyörű Natalie Coughlin áll. Összesen 49 érmet nyert jelentős nemzetközi versenyeken. Natalie lett az első amerikai úszó, aki 6 érmet nyert egy olimpián, amikor 6 érmet nyert a 2008-as nyári olimpián. Ráadásul ő lett az első nő, aki két egymást követő olimpián aranyat nyert 100 m háton.

2. Jakabos Zsuzsanna

Forrás: swimswam.com

A második helyen a magyar szépség, Jakabos Zsuzsanna végzett. Több olimpián is részt vett, de érmet nem tudott nyerni. Annak ellenére, hogy nem nyerte meg az érmet, elbűvölő megjelenésével és szépségével felkeltette a média figyelmét.

1. Stephanie Rice

Forrás: facebook.com

A világ legszebb női úszója Stephanie Rice. Ausztráliából származik, és három aranyérmet nyert az olimpián. Stephanie elnyerte a 2008-as Telstra az év ausztrál úszója, valamint az év csendes-óceáni úszója díjat. 2014-ben visszavonult az úszástól.