Mennyi a félidő az NBA-ben? Negyedévi szünetek és időkorlátok hosszának útmutatója

Az NBA félidei szünete 15 perc, a negyed szünetek pedig 130 másodpercig tartanak a meccsek között.

Az NBA Észak-Amerika profi kosárlabda bajnoksága. A világ legjobb profi férfi kosárlabda-bajnoksága, és egyike a négy legnagyobb profi sportbajnokságnak az Egyesült Államokban és Kanadában. 30 csapat, 29 amerikai és 1 kanadai csapat vesz részt a versenyen. Lássuk tehát az NBA félideinek, negyedszüneteinek és időkéréseinek pontos hosszát.

Mennyi a félidő az NBA-ben

Októbertől kezdődik az NBA szezonja. Minden NBA-ben induló csapat 82 mérkőzést játszik a szezon során. A szabályok szerint minden NBA-meccs 4 negyedre oszlik. Minden negyed 12 perces. A félidei szünetet a második negyed befejezése után adják. A félidő célja, hogy a játékot két egyenlő félidőre osszuk fel, hogy a játékosok pihenhessenek.

A félidő időtartama 15 perc. Ezalatt a csapatok visszamennek az öltözőjükbe, és az edző tájékoztatja a játékosokat a következő félidőben meghozandó taktikákról és stratégiákról. A játékot 15 percre felfüggesztik, és az órák leállnak, amint az időt visszaállítják a következő félidőre.

Néhány perccel a 15 perc versenye előtt a csapatok visszamennek a pályára és végrehajtják a gyakorló lövéseket. A félidőt arra használják fel, hogy a kommentátorok elemzik az első félidőt és adják meg szakértői tanácsaikat. A mező irányának megváltoztatására is szolgál, hogy egyetlen csapatnak se legyen jobb preferenciája vagy elfogultsága.

A középiskolai kosárlabdában a félidei szünet időtartama 15 perc, hasonlóan az NBA-hez, de az egyes negyedek hossza 12 perc marad.

Meddig tart az NBA Negyed szünetek?

A félidei szünettel együtt az NBA-meccseken is vannak negyedszünetek. Ezeket a szüneteket az első félidő 1. és 2. negyede, valamint a második félidő 3. és 4. negyede között kell megadni.

Ezeket a negyedszüneteket szünetnek nevezzük, és mindegyik szünet 130 másodpercig tart.

Az NBA-ben, ha az eredmény egyenlő a rendes játékidő végén, hosszabbítási negyedeket kell játszani. A hosszabbítási negyed időtartama 5 perc, és az a csapat lesz a győztes, amelyik a hosszabbítás végén a legtöbb pontot szerezte.

Olvasd el: LeBron James Net Worth

Mennyi ideig tart az NBA-időtúllépés?

Az NBA-ben az időtúllépések a játékosok pihenését szolgálják. Az edzők időtúllépést kérnek, hogy cserét hajtsanak végre, játékot indítsanak, vagy leállítsák a játékot egy időre. Az NBA-ben minden csapatnak 7 időkérése van. Minden negyedéves időszakban 2 kötelező időkorlát van.

Ha egy csapat sem vett ki időt 6:59 perc előtt, a hivatalos gólszerző kötelezően elveszi azt az első halott labdánál, és a hazai csapatnak adja. Ha 2:59 perc előtt nem történik időkérés, akkor a hivatalos gólszerző elveszi, és átadja annak a csapatnak, amelyet korábban nem számoltak fel.

Olvasd el: Minden idők legjobb NBA-játékosai

Időkérés csak akkor adható a játékosnak vagy a csapat edzőjének, ha a labda halott, vagy a kérést benyújtó csapat egyik játékosát irányítja. Más időpontban benyújtott kérelmet nem teljesítenek. Minden csapatnak két időkérés engedélyezett a hosszabbítási időszakban.