A 10 legsikeresebb európai futballklub 2024-ben

A Manchester Utd, a Barcelona és a Real Madrid rengeteg trófeával rendelkezik, de egyikük sem rendelkezik Európa legsikeresebb futballklubjainak címével.

A világ legnagyobb futballklubjainak sikerei a saját bajnokságaikban elért eredményeikben és az európai és nemzetközi versenyeken elnyert trófeákban mérhetők. Ezeknek a kluboknak az őrült szurkolótáborát nemzedékről nemzedékre továbbítják, és ez a gyönyörű futballjáték soha nem nélkülözte a népszerűséget. A legsikeresebb futballklubok rangsora itt található számos trófea alapján

A futball, más néven futball az egyik legnépszerűbb sportok az egész világon. A szenvedélyes, szerető és őrült rajongók, akik ezt a játékot követik, nagy vonzerőt jelentenek. Szóval, kitalálod, melyik futballcsapat a legsikeresebb labdarúgócsapat Európában?

10. Juventus (62 trófea)

Igen, a legsikeresebb és legnépszerűbb olasz Juventus klubról beszélünk. A Vecchia Signorát 1897-ben alapították. A hazai rekordokban I Bianconeri 33 Serie A-t, kilenc Coppa Italia-t és hat Supercoppa Italianát nyert. Ha megnézzük a klub Európa-bajnoki címeit, ez két UEFA Bajnokok Ligáját, egy UEFA Kupagyőztesek Kupáját, három UEFA-kupát, egy UEFA Intertoto Kupát és két UEFA Szuperkupát tartalmaz.

A klub 2 alkalommal szerezte meg az Interkontinentális Kupát. Ebben a klubban olyan olasz legendák születtek, mint Platini és del Piero.

9. Manchester United és Liverpool (68 trófea)

Ha Anglia legsikeresebb futballklubjairól beszélünk, akkor logikusan a Manchester United jut eszünkbe. A klubok eddig 68 trófeát nyertek, beleértve az eddig lejátszott nemzetközi és hazai labdarúgó-mérkőzéseket is. Ők a világ egyik legsikeresebb futballklubja.

A Vörös Ördögök, a Manchester United 20 bajnoki címet, 12 FA-kupát, 4 ligakupát, 3 európai bajnoki címet, 2 FIFA-klub vb-t gyűjtött össze.

7. Bayern München (69 trófea)

A bajorok az egyik sikeres európai klub, a Stern des Südenst 1900-ban alapították, és azóta rengeteg címet szerzett. Egyre több rajongótábora van, és a klub egyre jobb és jobb. A Bayern München rekordja huszonnégy német bajnok, tizenhét DFB-Pokal, hat DFB-Ligapokaland négy DFL-szuperkupa megnyerése.

A Die Roten 3 egymást követő bajnoki bajnoki trófeát is nyert 1973-ban, 1974-ben, 1975-ben, majd később, 2000-ben és 2013-ban. 1996-ban egy UEFA Európa Ligát, 2013-ban pedig UEFA Szuperkupát nyert. Olyan sztárjátékosok, mint Robben, Lewandowski, Ribery és Müller.

6. FC Porto (74 trófea)

Az FC Porto a portugál futballklub legsikeresebb klubja. A Dragonst 1893-ban alapították. A hazai versenyeken a klub 27 Primeira Liga-t, 16 Portugál Kupát, rekord 20 Portugál Szuperkupát, 4 Portugália elleni csatát, 30 Porto Bajnokságot, 14 Porto Honor Kupát nyert.

Ha már a nemzetközi meccsekről beszélünk, a kék-fehérek 2 Európa Kupát/UEFA Bajnokok Ligáját, 2 Interkontinentális Kupát, 2 UEFA Kupát/UEFA Európa Ligát és 1 Európai Szuperkupát nyertek. Deco, FC Porto olyan tehetségeket hozott létre, mint Paulo Ferreira, Carvalho, Bosingwa, Falcao, Diego és Raul Meireles

5. Benfica (81 trófea)

A portugál SL Benfica klub ugyanolyan népszerű futballklubok, mint a többi itt felsorolt ​​csapat, de számos hazai trófeával, összesen 35 címmel rendelkeznek. A klub nemzetközi szinten szerepelt, és mindössze 2 alkalommal nyerte meg az Európa Kupát.

4. Real Madrid (85 trófea)

A Real Madrid a legnépszerűbb FC

A Real Madrid nemcsak Európa legsikeresebb futballklubja, hanem a világ egyik legjobb és legnépszerűbb futballklubja. Ez egy spanyol futballklub, és egyben a leggazdagabb klub a világon. A Madridi futballklub 1902 óta jött létre. A Los Blancos rekordnak számító harminckét La Ligas címet, tizenkilenc Király-kupát, kilenc Supercopa de Españát, egy Copa Eva Duarte-t és egy Copa de la Ligát nyert.

A nemzetközi mérkőzéseken a fehérruhások rekordot jelentő 12 Bajnokok Ligája-címet, három Interkontinentális Kupát, két UEFA-kupát, két UEFA-szuperkupát és egy klubvilágbajnokságot nyertek. A klubnak olyan híres és legjobb játékosai vannak, mint Ronaldo. Kaká, Bale, James és még sok más.

3. Barcelona (87 trófea)

A Barcelona a 3. legsikeresebb futballklub Európában

A Barcelona egy spanyol futballklub, amelyet 1899-ben alapítottak. A hazai meccseken a Blaugrana 24 La Liga-címet, huszonhat Copa Del Rey-t, két Copa de la Liga-t és tizenegy Spanyol Szuperkupát nyert. A nemzetközi mérkőzéseken a katalánok négy Európa Kupát/Bajnokok Ligáját, négy UEFA Kupagyőztesek Kupát, négy UEFA Szuperkupát és két Klubvilágbajnokságot nyertek.

Az FC Barcelona a legsikeresebb klub, ha a FIFA klubvilágbajnokságról van szó. A klub érdekessége, hogy ott van a bűvész Messi, a világ legjobb futballistája, míg Neymar és Suarez valós veszélyt jelent az ellenfelekre.

2. Celtic FC (103 trófea)

A Celtic Európa egyik legsikeresebb futballklubja

A Celtic Football Club egy skót professzionális futballklub, amely a skót élvonalban játszik. A klub negyvennyolc skót bajnoki bajnoki címet és 37 Skót Kupát nyert, és egyben az első skót klub, amely megnyerte az Európa Kupát.

1. Rangers (119 trófea)

A Rangers Európa legsikeresebb futballklubja

Tudom, hogy sokan nem számítottatok erre a klubra, de a Rangers Európa legsikeresebb futballklubja. A csapat kiváló eredményeket ért el a trófeák elnyerésében. A Rangersnek sok bajnoki címe van a világ bármely más klubjához képest.

A klub összesen 119 trófeát tudhat magáénak, köztük 54 hazai bajnoki trófeát, 33 Skót Kupát és 27 Skót Ligakupa trófeát.