Top 10 nejlepších fotbalových manažerů na světě právě teď 2024

Řízení fotbalového klubu je jednou z nejtěžších prací ve světovém fotbale. V dnešní době je každý zápas klíčový a může rozhodnout o osudu týmu. Být během krize pevný jako skála vyžaduje charakter. Nejlepší světoví fotbaloví manažeři nejen uspějí, ale také si udrží úspěch.

Seznam 10 největších fotbalových manažerů je založen na jejich úspěších, úspěchu, konzistentnosti a popularitě. Nejlepší fotbalový manažer vyžaduje talent, aby se vypořádal s tlakem na hřišti a na hřišti, schopnost stmelit tým a rozhodování.

10. Branden Rogers

V minulé sezóně pomohl manažer Leicesteru City klubu vyhrát historicky první titul v FA Cupu. Pod jeho vedením hraje Leicester evropský fotbal dvě sezóny po sobě. Jeho úsilí udělalo z Foxes první čtyři uchazeče. Za svůj výkon ho chválí i fotbaloví experti.

9. Nehty Julian Mann

Julian řídil Hoffenheim, když mu nebylo ani 30 let. Poté se připojil k RB Lipsko. Po výjimečných výsledcích s nimi byl podepsán jako další manažer Bayernu Mnichov. Není snadné pracovat v Bayernu a to také v tak mladém věku.

8. Mauricio Pochettino

Pochettino omladil Tottenham a udělal z něj jeden z nejlepších týmů v angličtině. Dovedl Spurs k jejich historicky prvnímu finále Ligy mistrů UEFA. Nyní, v PSG, Pochettino nezačal dobře, protože PSG ztratilo titul League 1. Musí toho hodně dokázat, ale o jeho schopnostech lze pochybovat.

7. Diego Simeone

Simeone během let proměnil Atlético Madrid z průměrného týmu na šampiony La Ligy. To ukazuje, jak talentovaný Simeone je, což z něj jistě dělá jednoho z nejlepších fotbalových manažerů současnosti v Evropě.

Svou medaili prokázal také v Evropě a dvakrát se dostal do finále Ligy mistrů UEFA a dvakrát vyhrál Evropskou ligu UEFA.

6. Antonio Conte

Poté, co byl vyhozen Chelsea, Antonio Conte obnovil svou kariéru s Interem Milán. Ital vyhrál s Interem Milán titul Serie A a ukončil 11leté sucho klubu. Dotáhl také Inter do finále Evropské ligy UEFA, ale prostě nestačil a prohrál se Sevillou.

5. Zinedine Zidane

S Realem Madrid dosáhl bezprecedentního úspěchu ve třech po sobě jdoucích titulech Ligy mistrů UEFA. Zidane byl nejúspěšnějším manažerem Realu Madrid a jedním z největších fotbalových manažerů na světě.

Zidane vyhrál v Realu Madrid 11 trofejí. Francouzský reprezentant opustil Real Madrid.

4. Thomas Tuchel

Němec zcela proměnil Chelsea. Když přešel do Chelsea, byla na 10. pozici v lize.

Chelsea pod jeho vedením zakončila sezónu na 4. místě, na druhém místě FA Cupu a finalistou Ligy mistrů UEFA. Již dříve předvedl své výjimečné manažerské schopnosti v Borussii Dortmund a PSG.

3. Jurgen Klopp

V roce 2015 převzal Liverpool a hned v první sezóně mu zajistil místo v Evropské lize UEFA. Během pěti let v klubu byl Liverpool korunován anglickým a evropským šampionem. Ukončil tak 30leté sucho o titul v Liverpoolu.

2. Hansi švihne

Ve svých dvou sezónách v Bayernu Mnichov pomohl klubu získat dva tituly v Bundeslize, jeden UEFA Champions League, DFB-Pokal, DFL-Supercup, UEFA Super Cup a FIFA Club World Cup. Za jeho režimu Bayern Mnichov zcela ovládl světový fotbal.

1. Pep Guardiola

Guardiola je v současnosti nejlepší fotbalový manažer na světě s 31 trofejemi. Řídil Barcelonu, Bayern Mnichov a je současným manažerem Manchesteru City. Se zády členů představenstva zcela proměnil Manchester City.

Občané zcela ovládli anglický fotbal a za své 4 roky v klubu vyhráli tři ligové tituly. Nyní Guardiola potřebuje vyhrát Ligu mistrů UEFA s Manchester City. Citizens se 30. května utkají s Chelsea ve finále Ligy mistrů.