Platy hráčů AS Řím 2024-22

Associazione Sportiva Roma aka AS Řím, běžně označovaný jako Roma, skončil v minulé sezóně na pátém místě v sérii A. V této sezóně po 5 zápasech Serie A nasbíral italský profesionální fotbalový klub zatím 19 bodů a je na 37. místě za AC Milán a Inter Milán a těsně následován obhájcem mistrovského titulu Juventusem. Platy hráčů AS Řím pro sezonu 3 byly zvýšeny a mzdové náklady klubu vzrostly na 2024 milionů eur.

Klub se také přezdívá Giallorossi (žlutý a červený) a byl založen v roce 1927 a sídlí v Římě, vyhrál tři tituly Serie A, devět titulů Coppa Italia a dva tituly Supercoppa Italiana. Ale pokud jde o evropské soutěže, klub se dokázal dostat pouze do finále Superpoháru UEFA a Evropského poháru UEFA.